AS Ekspress Grupp

AS Ekspress Grupp on Baltimaade juhtiv meediakontsern, mille tegevus hõlmab online meedia sisutootmist, ajalehtede ja ajakirjade kirjastamist ning trükiteenuste osutamist Eestis, Lätis ja Leedus.

Ekspress Grupp alustas tegevust 1989. aastal, mil avaldati populaarse nädalalehe Eesti Ekspress esimene väljaanne. Oma tegevusaja jooksul on Ekspress Grupp lisanud oma tooteportfelli päevalehed, mitmed ajakirjad ja internetiportaalid. Gruppi kuulub lisaks ka kaasaegne trükiettevõte ning omatakse olulisi osalusi perioodika kojukandega tegelevas ettevõttes Eestis ning ajakirjade leviga tegelevas ettevõttes Leedus.

Ekspress Grupi peamine tugevus on ettevõtte väga tugev turupositsioon ning tooteportfelli kuuluvad tarbijate seas populaarseimad kaubamärgid. Ekspress Grupp omab juhtivaid online meedia portaale Baltimaades ja kirjastab Eesti loetumaid päeva- ja nädalalehti, lisaks enamuse Eesti populaarsematest  ajakirjadest. Grupp kasutab vertikaalselt integreeritud ärimudelit, mis  ühendab  sisutootmise, väljaannete trükkimise, levi ja kojukande.

Ettevõtte eesmärgiks on olla kaasaegne meediaettevõte ja omada tugevat positsiooni kõikidel grupi tegutsemisturgudel ning juhtivat positsiooni online meedias. Meie missiooniks on jätkuvalt pakkuda uusi ja huvitavaid elamusi nii paberil kui digitaalses meedias, sealjuures järele andmata uudiste kvaliteedis, teemade valikus ning ajakirjanduslikus objektiivsuses.

Oma tegevuses lähtub Ekspress Grupp vaba ajakirjanduse põhimõtetest ja järgib Head Ühingujuhtimise Tava.

Ekspress Gruppi kuuluvad järgmised ettevõtted:   AS Ekspress Meedia, OÜ Hea Lugu, AS SL ÕhtulehtAS Ajakirjade KirjastusAS Printall, AS Express Post, OÜ Ekspress Digital, Zave Media OÜ Eestis, A/S Delfi Lätis, UAB Delfi Leedus, UAB Adnet Media koos tütarettevõtetega Eestis ja Lätis.

2007. aastal sai Ekspress Grupist börsiettevõte, mille aktsiad noteeriti Tallinna Börsil (nüüd NASDAQ OMX Tallinn).