Ekspress Grupp suurendas eelmisel aastal digitulusid ja kasumlikkust

Baltimaade suurima meediaorganisatsiooni, ASi Ekspress Grupp jaoks oli 2020. aasta edukas: vaatamata eriolukorrale ja koroonaviirusest tingitud majanduse ebakindlusele suutis grupp tugevdada oma positsioone ning parandada oluliselt kasumlikkust, teatas grupp börsile.

Ekspress Grupi 12 kuu konsolideeritud müügitulu kahanes 2020. aastal varasema aastaga võrreldes 6 protsenti 63,2 miljonile eurole. Käibelangus tuleneb peamiselt II kvartali eriolukorra mõjust ning kogu aasta lõikes trükiteenuste segmendis langenud müügituludest.

Samal ajal jätkas kontsern oma digitaalsete tulude kasvatamist ning nende osakaal moodustas detsembri lõpus juba 49 protsenti kogukäibest ning 71 protsenti meedia segmendi käibest. Ekspress Gruppi meediaväljaannete digitaalsete tellimuste hulk kasvas 2020. aastal Balti riikides kokku 73% ja ulatus detsembri lõpus üle 81 tuhande.

Ekspress Grupi juhatuse esimees Mari-Liis Rüütsau märkis, et 2020. aasta oli ettevõtte jaoks digitellimuste kasvu osas murranguline kõigil turgudel. „Tellimuste kasvu peamine põhjus on inimeste hoiakute ja harjumuste muutus ning ka ühiskonnas toimuvad muudatused ja protsessid. Kvaliteetse omakeelse digitaalse sisu eest maksmine on muutunud tänapäeval normiks. Muutust toetas ka üleüldine foon – valeuudiste ja vandenõuteooriate levik sotsiaalmeedia platvormidel on omakorda tähtsustanud objektiivse ajakirjanduse tähtsust ühiskonnas,“ selgitas Rüütsalu.

Grupi puhaskasum kasvas eelmisel aastal 80 protsenti 2,5 miljoni euroni. Kasum enne intresse makse, kulumit ja amortisatsiooni (EBITDA) oli 2020. aastal kokku 7,0 miljonit eurot, kasvades 3 protsenti võrreldes eelmise aastaga.

Kuna koroonamõjudest tingitud kriisi edasine ulatus on 2021. aastal on veel teadmata, teeb kontserni juhatus teeb ettepaneku hoida likviidsuspositsioone ning jätta 2020. majandusaasta kasum jaotamata, sest kontserni eesmärk on jätkata investeeringuid digitaalse ärisuuna kasvatamisse.

AS Ekspress Grupp on Baltimaade juhtiv meediakontsern, mille peamised tegevused hõlmavad veebimeedia sisutootmist, ajalehtede ja ajakirjade kirjastamist ning trükiteenuste osutamist Eestis, Lätis ja Leedus. 1989. aastal tegevust alustanud Ekspress Grupp annab tööd 1600 inimesele, omab juhtivaid veebimeedia portaale Baltimaades ning kirjastab Eesti loetumaid päeva- ja nädalalehti, lisaks enamikku Eesti populaarsematest ajakirjadest.

Lisainfo:

Mari-Liis Rüütsalu
AS Ekspress Grupp juhatuse esimees
mariliis.ryytsalu@egrupp.ee
Tel: +372 512 2591